• Teatr Ateneum

Snia 21.05.2024r dzieci z grupy Żabki jadą do teatru Ateneum na spektakl pt "Kopciuszek". Wyjazd godz 8:20, przewidywany powrót 11:30

• Wycieczka Żabki

Dnia 27.05.2024r  ( poniedziałek) grupa Żabki jedzie na wycieczkę do Mikołowa do Zagrody i ogrodnictwa "Niezłe Ziółka". Przedszkolaki wyjeżdżają o 8:20. i wracają ok godz 12:00. Bardzo prosimy o wczesniejsze przyprowadzenie dzieci w tym dniu oraz strój adekwatny do pogody.

Warsztaty dla dzieci

Dnia 20.05.2024r (poniedziałek) w naszym przedszkolu odbędą się warsztaty dla dzieci ( Misie, Biedronki) pt "Jeż Nikoś w Świecie Nauki" podczas, których przedszkolaki zdobędą  wiedzę z ekologii ucząc się poprzez zabawę. Na warsztatach  plastycznych przygotują dla siebie pamiątkę ze spotkania.

Dzień Mamy i Taty

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy na uroczystość z okazji Waszego święta, która odbędzie się dnia 21.05. 2024r ( wtorek)

Żabki: godz. 14:30

Biedronki: godz. 16:00

oraz dnia 22.05.2024r ( środa)

Misie: godz. 16:00

ZAPRASZAMY!!!

• Wyjazd do Teatru Ateneum

W dniu 10 maja 2024  grupy: "Misie" i "Biedronki" były w Teatrze Ateneum na przedstawieniu pt. "Calineczka"

• 70- lecie V LO

Dnia 20.03.2024r odbyły się uroczyste obchody 70-lecia V Lineum Ogólnokształcącego. Najstarsza grupa "Misie " występowała przez dużą publicznością. Zapraszamy do galerii.

• Szkoła Edukacji PAFW i UW otwiera rekrutację na bezpłatne studia podyplomowe w Szkole Edukacji na rok 2024/25.

Jeśli...

·  już pracujesz w szkole, ale czujesz, że czegoś Ci brakuje

·  kończysz studia i szukasz swojej drogi

·  wracasz na rynek pracy po urlopie rodzicielskim

·  zawsze myślałeś o byciu nauczycielem, ale dotąd nie było okazji..

... to Szkoła Edukacji jest dla Ciebie idealnym miejscem! Czekamy ze stypendium (2,5 tys./mc), darmowym akademikiem, a przede wszystkim z wyjątkowym programem studiów, opartym na relacjach, praktyce i refleksji. Aplikuj już dziś!

Szczegółowe informacje można znaleźć:

Na naszej stronie internetowej

W poście na Facebooku

• Światowy Dzień Zdrowia

„Moje zdrowie, moje prawo” - Światowy Dzień Zdrowia 2024

Każdy powinien mieć prawo do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania. Poprzez styl życia, np. unikanie używek, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, oszczędzanie wody czy niemarnowanie żywności, każdy ma wpływ na zdrowie swoje i innych.

• Wesołych świąt!!!

Współpraca z V LO

W ramach współpracy z V LO dnia 14.03. 2024r uczniowie wraz z nauczycielem fizyki przeprowadzili warsztaty fizyczne w naszym przedszkolu. Tematem przewodnim był prąd. Zapraszamy do oglądania wspomnień z tych warsztatów w galerii.

• Spotkanie z rodzicami 28.02.2024

28 lutego 2024r.  o godz. 16.00 w przedszkolu odbędzie się spotkanie z Rodzicami wszystkich grup wiekowych. W spotkaniu również będą uczestniczyć specjaliści z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 2 w Katowicach z prelekcją nt. „Wpływ technologii na rozwój dziecka”. Następnie nauczycielki zaproszą rodziców na podsumowanie I półrocza.

Marzena Terlecka

Układ Słoneczny

W ramach współpracy z V LO dnia 15.02. 2024r uczniowie wraz z nauczycielem fizyki przeprowadzili warsztaty fizyczne w naszym przedszkolu. Tematem przewodnim był układ słoneczny. Wspomnienia z super zabawy znajdziecie w naszej galerii. Zapraszamy

Ferie zimowe

Życzymy wszystkim przedszkolakom oraz rodzicom, miłych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie i wróćcie zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do zabawy i nauki  w drugim półroczu roku szkolnego 2024.

eduresized_plakat_Bezpieczne_Ferie__(1).png

eduresized_ferie_-_higiena.JPG

eduresized_ferie_-_odblaski.JPG

eduresized_ferie_-_sport.JPG

eduresized_ferie_-_uzywki.JPG

Bal karnawałowy

Serdecznie zapraszamy nasze przedszkolaki do udziału w balu karnawałowym, który odbędzie się 13.02.2024r od godz 9:00. Tego dnia również będą wykonywane zdjęcia. Prosimy o wcześniejsze przyprowadzenie dzieci. Mile widziane przebranie karnawałowe.

Zapraszamy

• Drogie Babcie i Dziadkowie, z okazji Waszego święta życzymy zdrowia i bezpieczeństwa!!!

• Wesołych Świąt

Zaproszenie na warsztaty i przedstawienia świąteczne

Drodzy Rodzice! Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych najbliższych uroczystościach:

18.12.2023r  ( poniedzoałek ) ŻABKI - warsztaty świąteczne godzina 14:30

18.12.2023r (poniedziałek) BIEDRONKI - przedstawienie świąteczne  "Cicha noc" godzina 16:00

19.12.20023r ( wtorek)  MISIE - przedstawienie świąteczne "Pracowite Boże Narodzenie" godzina 16:00

Mikołaj

Dnia 05.12.2023r ( wtorek) o godzinie 9:00  nasze przedszkole  odwiedzi, długo wyczekiwany przez dzieci, Mikołaj. Zostaną też wykonane zdjęcia z Mikołajem.

• Istotne zmiany dotyczące parkowania!!!

ULOTKA_PARKOWANIE_DL_3C_poprawiona_29.11.pdf

Szanowni Państwo,
    Przypominamy, że od 1 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe zasady parkowania w Katowicach.
    Polegają one m.in. na rozszerzeniu strefy płatnego parkowania, wyodrębnieniu Śródmiejskiej Strefy
    Płatnego Parkowania i wprowadzeniu korzystnych dla mieszkańców abonamentów. Zmieni się nie
    tylko granica strefy, ale także wysokość opłat, sposób zakupu abonamentów i uiszczania opłat oraz
    sposób weryfikacji zapłaty za postój przez kierowców.
    Zmiany będą miały wpływ na wszystkich Państwa mieszkających

w Katowicach oraz dojeżdżających z innych miast.
    Informacje na temat zmian są dostępne w załączonym materiale oraz na stronie internetowej
    parkowanie.katowice.eu.

Bardzo Państwa prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami w celu uniknięcia kar za zaparkowanie
    bez opłaty.